Március 10. a beporzók napja

Március 10. kedd 10.00
Beporzók napja

A termesztett növényeink 70%-át rovarok porozzák be, az elfogyasztott ételeink legalább egyharmadát beporzás révén állítják elő a virágos növények. Méhek, lepkék, legyek, bogarak és más rovarok keresik a virágban a nektárt, és közben a testükre tapadó virágporszemeket tovább viszik a következő virágra, ami szerencsés esetben rátapad a bibére. A rovarfajok jó része elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy a Földünk élhető maradjon. A rovarok részt vesznek egyebek mellett a tetemek eltakarításában, az ürülék tápanyaggá alakításában, a lehullott avar lebontásában. És a virágos növények nagy részét ők porozzák be.

Az utóbbi években aggasztó hírek szólnak a háziméhek pusztulásáról, a legújabb kutatások szerint a rovarfajok mintegy 40%-át kihalás fenyegeti, állományaik évről évre csökkennek. Erre a veszélyre hívjuk fel a figyelmet a Beporzók napán: a Savaria Múzeum mellett rovarhotelt építünk, és azt megmutatjuk az érdeklődőknek.
Te is kövesd a példánkat, ha szeretnél tenni a természetért!
Építs rovarhotelt, és küldd el a fényképét április 5-ig az alábbi lehetőségek egyikére:
- info@savariamuseum.hu
vagy
- a Savaria Múzeum facebook-oldalára üzenetben

A legkényelmesebb, "5 csillagos" hotel építőjének édes-mézes ajándékcsomagot ajánlunk fel!